• Globrand Strateji ve Danışmanlık

Ev ve Mutfak Eşyaları Kümesi, İlk Heyeti için Brezilya, Uruguay ve Şili Pazarlarını Hedefledi.

İDDMİB - İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği'nin tarafından kurulan Türk Ev ve Mutfak Eşyaları Yurtdışı Pazarlama Takımına ilk sektörel ticaret heyetlerinde Brezilya, Uruguay ve Şili organizasyonlarında Globrand Strateji ve Danışmanlık olarak destek verdik.

#İDDMİB - İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği tarafından, #İKMİB - İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ve #ZUCDER - Zuccaciyeciler Derneği işbirliğinde, T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi tebliği kapsamında projelendirilen Türk Ev ve Mutfak Eşyaları Yurtdışı Pazarlama Takımı’nın ilk yurtdışı pazarlama faaliyeti, 16 - 26 Eylül 2012 tarihleri arasında #Brezilya, #Uruguay ve #Şili ülkelerine yönelik olarak gerçekleştirildi.

Brezilya, Uruguay ve Şili pazarlarına yönelik olarak organize edilen sektörel ticaret heyetine 19 üretici firma katıldı.

16 Eylül'de Sao Paulo'ya ulaşan heyet ertesi günü satış kanallarını ziyaret ederek ve pazardaki ürünler ile fiyatları hakkında bilgi alarak geçirdi. 18 Eylül'de gerçekleştirilen ikili iş görüşmeleri sonrasında heyet Uruguay'a hareket etti.


Heyet Montevideo'daki ilk gününde Divoto, Tienda Inglesa, Disco, Divino ve Ta-Ta mağazalarını ziyaret ederek ürünler ve fiyatlar hakkında bilgi aldı. Cuma günü gerçekleştirilen ikili iş görüşmelerinde ziyaret edilen firmaların katılımı, bir kısmının görüşmeleri siparişe çevirmesi heyet katılımcılarında memnuniyet yarattı.

3 farklı ülkede gerçekleştirilen ikili iş görüşmeleri programında katılımcı firmalarımız toplamda 357 iş görüşmesi gerçekleştirdi.

Programın son ülkesi olan Şili'ye Pazar günü ulaşan heyetimiz Pazartesi gününü satış kanallarının ziyareti ile geçirdi. Heyetin son gününde gerçekleştirilen ikili görüşme programında ise aralarında Sodimac (Falabella grubu) ın da bulunduğu önemli alım grupları ile firmalarımız görüşme fırsatı buldu.


Büyükelçilerimiz ve Ticaret Müşavirlerimiz Bizleri Yalnız Bırakmadı

Heyetin ilk günü Sao Paulo'da gerçekleştirilen satış kanalı ziyaretlerini takiben aynı akşam Ticaret Müşavirlerimiz Sn. Canan Gürhan ve Ramazan Kısa ile akşam yemeğinde bir araya gelindi ve kendileri Brezilya pazarı hakkında katılımcılara bilgiler aktardılar. Programın ikinci gününde gerçekleştirilen ikili iş görüşmeleri öncesinde ise Sao Paulo Ticaret Müşavirimiz Sn.Ramazan Kısa heyet katılımcılarına pazara yönelik bir sunum yaptı.

Sao Paulo Ticaret Müşavirlerimiz Sn. Canan Gürhan ve Ramazan Kısa, ile Santiago Ticaret Müşavirimiz Sn. Çağrı Dündar katılımlarıyla heyet katılımcılarına destek verdiler.

Heyet programının son ülkesi olan Şili'de planlanan satış kanalı ziyareti programı öncesinde Santiago Ticaret Müşavirimiz Sn. Çağrı Dündar katılımcılarımıza Şili pazarı hakkında bilgiler aktardıktan sonra satış kanalı ziyaretleri sırasında da bizleri yalnız bırakmadı. Heyetin son gününde gerçekleştirilen ikili iş görüşmeleri sırasında Santiago Ticaret Müşavirimiz Sn.Çağrı Dündar tüm firmalarımız ile tek tek görüşerek organizasyonumuza destek oldular.4 görüntüleme0 yorum