• Globrand Strateji ve Danışmanlık

İSO ve EVSİD, Türk Ev ve Mutfak Eşyaları İhracatın Geliştirmek için Polonya'da Güçlerini Birleştirdi

Güncelleme tarihi: 16 Ağu 2020

İSO - İstanbul Sanayi Odası ve EVSİD - Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği tarafından organize edilen sektörel ticaret heyetinin organizasyonunu Globrand Strateji ve Danışmanlık olarak gerçekleştirdik.

Türk Ev ve Mutfak Eşyaları sektöründe faaliyet gösteren firmaların ihracat pazarlarını geliştirmek ve yeni pazarlara girişine destek olmak amacıyla #İSO - İstanbul Sanayi Odası ve #EVSİD - Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği işbirliğinde hedef pazarlar üzerinde bir çalışma yapılarak 21 - 24 Mayıs 2017 tarihleri arasında Polonya pazarına yönelik olarak sektörel ticaret heyeti gerçekleştirildi.

İSO ve EVSİD üyesi 20 Türk üretici ve ihracatçı firma Polonya'da düzenlenen ikili iş görüşmeleri programına katılım gösterdi.

Heyet programı ikili iş görüşmeleri ile başladı

Varşova'ya pazar günü ulaşan heyet pazartesi günü organize edilen ikili iş görüşmeleri programına katılarak Polonya'lı alıcılar ile görüşme fırsatı buldu. Dajar, Stalman, Chomik, Dome Agilla gibi pazarın önemli distribütör ve toptancılarının katıldığı iş görüşmeleri sonunda katılımcı firmalarımız ortalamada 6 ikili iş görüşmesi gerçekleştirdi.

Varşova'da gerçekleştirilen ikili iş görüşmeleri programında toplamda 119 ikili iş görüşmesi gerçekleştirildi

İkili iş görüşmeleri öncesinde de desteklerini aldığımız Varşova Ticaret Müşavirimiz Sn. Okay Öztürk, iş görüşmeleri programına da katılarak katılımcı firmalarımıza Polonya pazarı için tavsiyelerde bulunurken program sonrasında Müşavirlik olarak desteğe hazır olduğunu ifade etti.


Program satış kanalları ziyareti programı ile tamamlandı

Programın son günü Polonya pazarındaki mevcut pazar şartlarını analiz etmek amacıyla bir satış kanalları ziyareti programı düzenlendi. Carrefour, Auchan, Metro, Pepco, Costrama, Duka, a Tab gibi zincirler ziyaret eden firmalarımız, rakip firmalar ve pazarda sunulan ürünler hakkında bilgi edinme imkanı buldular.


6 görüntüleme0 yorum