• Globrand Strateji ve Danışmanlık

Pack@Turkey Takımı Fas Pazarında Güçlü İşbirlikleri Kurmayı Hedefliyor.

Güncelleme tarihi: 12 Ağu 2020

İKMİB - İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından projelendirilen ikili iş görüşmeleri programına Globrand Strateji ve Danışmanlık olarak destek sağladık.

#İKMİB - İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından, T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi tebliği kapsamında projelendirilen Pack@Turkey Ambalaj Sektörü Yurtdışı Pazarlama Takımı’nın üçüncü yurtdışı pazarlama faaliyeti #Fas pazarına yönelik olarak 19 - 22 Nisan 2015 tarihleri arasında düzenlendi.

Organize edilen programa Pack@Turkey takımından 10 firma katılım gösterdi.

Program satış kanalı ziyaretleri başladı.

Fas ambalaj sektöründeki mevcut rakiplerin analizi ve daha önemlisi pazarda ambalaj kullanım şekillerinin incelenmesi amacıyla ikili iş görüşmeleri öncesinde firmalarımız Kazablanka’da yerleşik perakende kanalları ile süpermarketlere götürüldü ve bu ziyaretlerde gıda ve diğer sektörlerdeki ambalajların incelenmesi sağlandı. Ardından perakende sektörüne tedarik sağlayan ambalaj toptancılarının bulunduğu pazar ziyaret edilerek ne tür ürünlerin hangi kalitede ve fiyatla pazarlandıkları araştırıldı.

Fas'lı alıcılar programa yoğun ilgi gösterdi

Programın ikinci gününde organize edilen ikili iş görüşmeleri programına Fas'lı alıcılar yoğun ilgi gösterirken 42 alıcı firma katılım gösterdi. Fransızca - İngilizce tercümanların da katılımı ile firmalarımız toplamda 137 görüşme gerçekleştirdi.

42 Fas'lı alıcının katılım gösterdiği programda katılımcı firmalarımız toplamda 137 ikili iş görüşmesi gerçekleştirdi.

İkili iş görüşmeleri programına Rabat Ticaret Müşavirimiz Sn. Önder Duman da bizzat katılarak firmalarımıza Fas pazarı hakkında bilgiler verdi ve diğer Türk firmalarının deneyimlerini firmalarımızla paylaştı.

4 görüntüleme0 yorum