• Globrand Strateji ve Danışmanlık

Pack@Turkey Takımı İskandinav Pazarını Hedefliyor.

Güncelleme tarihi: 12 Ağu 2020

İKMİB - İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından organize edilen sektörel ticaret heyetinin gerçekleştirilmesine Globrand Strateji ve Danışmanlık olarak destek verdik.

#İKMİB - İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi tebliği kapsamında projelendirilen Pack@Turkey Plastik Ambalaj Sektörü Yurtdışı Pazarlama Takımı dördüncü yurtdışı pazarlama faaliyetini, 8 - 13 Kasım 2015 tarihleri arasında İskandinav pazarına yönelik olarak #Danimarka, #Norveç ve #İsveç ülkelerine gerçekleştirdi.

İskandinav ülkeleri ile Türk plastik ambalaj üreticilerinin bugüne kadar iş bağlantılarının çok sınırlı düzeyde kalmış olması ve pazar potansiyelinin altında ihracat rakamlarına sahip olunması hedef ülkelerin belirlenmesinde etkili oldu.

İskandinav pazarının potansiyelini değerlendiren 13 üretici firma heyete katılım gösterdi.

Pazartesi günü Danimarka pazarındaki ürün ve fiyatların incelemesi amacıyla organize edilen satış kanalı ziyaret programına katılan firmalarımız ertesi gün organize edilen iş görüşmeleri programında Danimarka’lı alıcılar ile 78 iş görüşmesi gerçekleştirdi.


Danimarka programını tamamlayan heyet Norveç'e geçerek burada organize edilen ikili iş görüşmeleri programına katıldı. Danimarka pazarına göre daha küçük bir pazar olmasına karşılık Norveç'de de firmalarımıza ilgi yüksekti ve firmalarımız görüşmelere katılan alıcılar ile 68 iş görüşmesi gerçekleştirdi.

Katılımcılarımız 3 ülkede toplamda 211 ikili iş görüşmesi gerçekleştirdi.

Norveç'ten sonra İsveç'e geçen heyet bu kez Stokholm’de İsveç’li alıcılar ile 65 ikili iş görüşmesi gerçekleştirdi.


Katılımcılar başarılı geçen görüşme programlarından memnun kaldılar


Pack@Turkey Türk Plastik Ambalaj Sektörü Yurtdışı Pazarlama Takımı için oluşturulan strateji kapsamında hedef pazar olarak belirlenen Danimarka, Norveç ve İsveç’e yönelik olarak gerçekleştirilen organizasyona katılan firmalarımız gerçekleştirilen organizasyonun projenin başından buyana gerçekleştirilen en başarılı organizasyon olduğunu belirttiler.

2 görüntüleme0 yorum