• Globrand Strateji ve Danışmanlık

Türk Ev ve Mutfak Eşyaları Sektörü İkinci Kez Birleşik Arap Emirlikleri Pazarında

Güncelleme tarihi: 22 Ağu 2020

EVSİD - Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği tarafından organize edilen ticaret heyetini Globrand Strateji ve Danışmanlık olarak gerçekleştirdik.

Türk Ev ve Mutfak Eşyaları sektöründe faaliyet gösteren firmaların ihracat pazarlarını geliştirmek ve yeni pazarlara girişine destek olmak amacıyla #EVSİD - Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği tarafından Birleşik Arap Emirlikleri pazarına yönelik olarak #Dubai'de 2-5 Aralık 2018 tarihleri arasında sektörel ticaret heyeti organizasyonu gerçekleştirildi.

Dubai'de gerçekleştirilen ikili iş görüşmeleri programına EVSİD üyesi 23 Türk üretici firma katılım gösterdi.

Firmalarımız önce pazardaki rakiplerini incelediler

Heyetin ilk gününde firmalarımızın pazardaki rakipleri, satılan ürünleri ve fiyatlarını incelemeleri amacıyla satış kanalı ziyareti programı organize edildi. Firmalarımız aralarında Dragon Mart, Mall of Emirates, Home Center, Carrefour, Homes R Us, Ace Hardware, Spinneys gibi Dubai’de yerleşik perakende zincirlerinin de olduğu noktaları ziyaret ederek ikili görüşmeler öncesinde pazar hakkında güncel bilgi edinme imkanı buldular

İkili iş görüşmeleri programına katılan firmalarımız toplamda 230 ikili iş görüşmesi gerçekleştirdi.

Programın ikinci gününde ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi

Programın ikinci gününde organize edilen ikili iş görüşmeleri programı öncesinde Dubai Ticaret Ataşemiz Sn. Hasan Önal tarafından katılımcı firmalarımıza pazar hakkında bir bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi. Sunum sonrası başlayan ikili iş görüşmeleri sırasında firmalarımız ortalamada 10 ikili iş görüşmesi yapma fırsatı buldu.


11 görüntüleme0 yorum