• Globrand Strateji ve Danışmanlık

Turkish Home & Kitchenware Cluster 1-2 Vietnam B2B İş Görüşmelerini Gerçekleştirdik.

EVSİD - Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği tarafından organize edilen ticaret heyetini Globrand Strateji ve Danışmanlık olarak gerçekleştirdik.

#EVSİD - Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği tarafından, T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi tebliği kapsamında yürütülmekte olan Turkish Home & Kitchenware Cluster 1 ve Turkish Home & Kitchenware Cluster 2 kümelerinin ortaklaşa gerçekleştirdikleri ilk yurtdışı pazarlama faaliyeti #Vietnam pazarına yönelik olarak 2-6 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlendi.

Vietnam Sektörel Ticaret Heyeti programına EVSİD Turkish Housewares Cluster 1 ve Turkish Housewares Cluster 2 katılımcısı toplam 16 firma katılım gösterdi.

92 milyon nüfusa sahip Vietnam'ın 349 milyon USD'ye ulaşan ev ve mutfak eşyaları ithalat pazarında sadece 1.9 milyon USD (%0.5) pay alıyor olmamız, bunun yanında Çin'e yakın olmasına karşın Çin menşeili ürünlere mesafeli durmaları ilk heyetin Vietnam'a yönelik organize edilmesinde etkili oldu.


Katılımcılar pazar dinamiklerini yerinde inceleme imkanı buldu

Programın ilk günü satış kanalları ziyareti programına katılan firmalarımız Metro, AEON, Lotte Mart gibi perakende satış kanallarının yanında geleneksel toptancı firmaları da ziyaret etti. Pazardaki ürünler ve fiyatlandırmaları analiz eden katılımcılarımızı pazardaki kendi rakiplerini inceleme ve markalarını konumlandırabilecekleri pozisyonu belirleme imkanı buldular


Ticaret heyetine alıcılar kadar basının da ilgisi yüksekti.

Programın ikinci gününde organize edilen ikili iş görüşmeleri programına katılan firmalarımız herbiri ortalamada 12 alıcı firma ile görüşme imkanı buldu.


Heyete Vietnam'lı firmalar kadar basının da ilgisi yüksekti. Görüşmelere de gelerek firmalarla röportaj gerçekleştiren TV ve yazılı basın temsilcileri etkinliğimizin basında geniş yer almasına katkıda bulundu.

İkili iş görüşmeleri programı dahilinde katılımcı firmalarımız toplam 203 görüşme gerçekleştirdi.

Başarılı geçen Vietnam iş görüşmeleri sonrasında pazara giriş konusunda önümüzdeki dönemde alınacak aksiyonların planlamasına yönelik olarak bir toplantı gerçekleştirildi ve BDG Asia firması tarafından örnek pazara giriş çözümleri hakkında sunum gerçekleştirildi.

8 görüntüleme0 yorum