• Globrand Strateji ve Danışmanlık

Turkish Housewares by Invitation Only - Latam, Türk İhracatçılarına Latin Amerika Kapılarını Açıyor

Güncelleme tarihi: 18 Ağu 2020

EVSİD - Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği tarafından Kolombiya'da organize edilen ikili iş görüşmeleri programını Globrand Strateji ve Danışmanlık olarak gerçekleştirdik.

#EVSİD - Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği tarafından, T.C. Ticaret Bakanlığı’nın Pazar Araştırması ve Pazara Giriş tebliği kapsamında Kolombiya ve Latin Amerika pazarına yönelik olarak düzenlenen program 12 Haziran - 16 Haziran 2019 tarihleri arasında Bogota'da gerçekleştirildi.

Kolombiya ve Latin Amerika ülkelerine yönelik programa EVSİD üyesi 21 üretici ve ihracatçı firma katılım gösterdi

İkili iş görüşmelerine katılımın arttırılmasına yönelik olarak bölgenin en büyük havayolu firmalarından biri olan Avianca hava yollarının uçakta dağıtılan dergisinin Mayıs sayısına tam sayfa ilan verilirken ekonomi dergileri ve ilgili televizyonlarda etkinliğin haber olarak yer almasına yönelik PR çalışmaları gerçekleştirildi. Ayrıca Kolombiya'da bulunan önemli alıcıların etkinliğe katılımını sağlama konusunda Bogota Ticaret Müşavirliğimiz de bizlere destek sağladı.


Heyet uzun yolculuğun ardından programa satış kanalları ziyareti başladı

Katılımcı firmalarımız Bogota'ya ulaştıktan sonra kısa bir süre dinlenip pazardaki rakipleri ve ürün fiyatlarını inceleyebilmeleri için organize edilen satış kanalları ziyareti programına katıldılar. Exito, Home Center, Home Sentry, Cachivaches gibi hem ev hem de mutfak eşyaları konusunda faaliyet gösteren zincir mağazalar ve toptancıları ziyaret eden firmalarımız pazardaki rakiplerini inceleme ve markalarını konumlandırabilecekleri pozisyonu belirleme imkanı buldular.


Programın akşam bölümünde satınalmacı firmalar ile katılımcılarımızı bir araya getirmek amacıyla bir tanışma kokteyli düzenlendi. Kokteyle Bogota Büyükelçimiz Sn. Ece Öztürk Çil ve Ticaret Ataşemiz Türker Kocamış da katılım sağladılar


Latin Amerika pazarına yönelik ikili iş görüşmeleri 2 gün sürdü

Arjantin, Brezilya, Panama, Uruguay, Peru, Paraguay, Ekvator, Guatemala, Dominik Cumhuriyeti, Meksika, El Salvador ve Kolombiya dahil 12 farklı ülkeden toplam 40 alıcı firmanın katıldığı ikili iş görüşmeleri 2 gün sürerken katılımcı firmalarımız ortalamada 23 ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi. İkili iş görüşmeleri sonrasında katılımcı firmalarımız özellikle programa katılan alıcı firmaların potansiyel olarak üst düzeyde olduklarını, gerçekleştirilen görüşmeler sonrasında sipariş dahi aldıklarını paylaştılar.

İki gün süren ikili iş görüşmeleri programında katılımcı firmalarımız toplamda 482 ikili iş görüşmesi gerçekleştirdi

İkili iş görüşmeleri programımızı Bogota Büyükelçimiz Sn. Ece Öztürk Çil ve Ticaret Ataşemiz Türker Kocamış da yakından takip etti ve iş görüşmeleri sırasında firmalarımızı ziyaret ederek desteklerini gösterdiler.


22 görüntüleme0 yorum